Wypadek na DK 42 Namysłów-Kluczbork. Kierujący ciężarówką uderzył w drzewo po wystrzale opony

We wtorek 19 sierpnia po godzinie 8:30 do namysłowskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 za miejscowością Domaszowice w kierunku Kluczborka.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Namysłów, OSP Domaszowice i OSP Wielołęka oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

  • Ze wstępnych ustaleń wynika, że u 55-letniego kierowcy ciągnika siodłowego z naczepą podczas jazdy pękła opona, co doprowadziło do utraty panowania nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca był trzeźwy, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – informuje podkom. Łukasz Wróblewski oficer prasowego Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Droga jest obecnie zablokowana, a ruch odbywa się wyznaczonymi objazdami. Na miejscu działania prowadzi Policja Namysłów oraz straż pożarna, która kieruje ruchem.