Nietrzeźwy kierowca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – został zatrzymany dzięki czujności świadków.

40-letni kierowca volkswagena w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych, a sprawdzenie w policyjnym systemie pokazało, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny z Lewina Brzeskiego otrzymał kilka dni temu o godzinie 18:00. Z przekazanych informacji wynikało, że po jednej z miejscowości w gminie ma jeździć nietrzeźwy kierowca.

Na miejscu policjanci napotkali pojazd odpowiadający opisowi. Kiedy zatrzymali go do kontroli szybko potwierdzili przypuszczenia świadków. Siedzący za kierownicą mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na urządzeniu pokazało, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzenie w policyjnym systemie okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski na swoim sumieniu ma szereg innych przewinień. Mężczyzna wsiadł za kierownicę wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Był on też poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie pod wpływem alkoholu.

40-latek trafił już do więzienia na kilka miesięcy. Teraz za kierowanie pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat więzienia. Musi się również liczyć z wydłużeniem zakazu prowadzenia pojazdów.

Świadomość społeczeństwa jest coraz większa i coraz częściej mieszkańcy naszego powiatu zgłaszają nam takie sytuacje. W minionych dniach to kolejne zgłoszenie dzięki, któremu nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za nieodpowiedzialne zachowanie. Pamiętajmy, że jeden telefon może zapobiec tragedii, dlatego warto reagować i mieć wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Źródło: Opolska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: