Nowy radiowóz dla prudnickich policjantów

200 koni mechanicznych pod maską-kluczyki do takiego właśnie pojazdu przekazał policjantom z Prudnika Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta. Opel Astra trafi do funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy w ramach działań grupy ,,Speed” zajmują się zwalczaniem przestępczości na drogach naszego regionu.

Przekazanie radiowozu odbyło się dzisiaj (9 września), na terenie prudnickiej jednostki. Kluczyki do nowego samochodu Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta wręczył komendantowi jednostki mł. insp. Krzysztofowi Urbanowi.

Środki na zakup pojazdu pochodzą z programu modernizacji Policji, a radiowóz trafił do prudnickich policjantów dzięki staraniom posłanki z Opolszczyzny Pani Katarzyny Czochary, która jest wiceprzewodnicząca zespołu parlamentarnego do spraw Policji.

Samochód posiada benzynową jednostkę napędową o mocy 200 KM i będzie wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego w codziennej służbie oraz w ramach działań grupy „Speed” zajmującej się zwalczaniem przestępczości drogowej na terenie województwa opolskiego.

Nadinsp. Jarosław Kaleta za wsparcie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu prudnickiego wręczył Pani Poseł Katarzynie Czocharze okolicznościowy medal wydany przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu z okazji 100. lecia powstania Policji Państwowej.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *