Przekazania pojazdów pożarniczych dla jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu brzeskiego

W dniu 25 września w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania pojazdów pożarniczych dla jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu brzeskiego.

Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 1 Komendy Powiatowej PSP w Brzegu przekazano ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego na podwoziu MAN. Zakup został zrealizowany w ramach projektu pn.: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Wartość samochodu to 1 185 700 zł. Ponadto przekazano jednostkom OSP użytkowane wcześniej w PSP samochody: GLBARt 1,5/ Mitsubishi jednostce OSP w Wierzbniku oraz GCBA 5/30 Jelcz 004 jednostce OSP w Tarnowie Grodkowskim

W uroczystości wzięli udział m.in.: Violetta Porowska – Wicewojewoda Opolski, st. bryg. Krzysztof Kędryk – Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Jacek Monkiewicz – Starosta Brzeski, Wojciech Komarzyński – Rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, Marek Antoniewicz– Burmistrz Grodkowa oraz druhny i druhowie z jednostek OSP w Tarnowie Grodkowskim, Wierzbniku, Lipkach i Michałowicach.

Foto, tekst: PSP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *