Tragiczny wypadek pod Olesnem – nowe fakty.

Tragicznie zakończyło się zdarzenie drogowe, do jakiego doszło na DW 901 w Nowym Wachowie w niedzielę wczesnym popołudniem.

Około godziny 13:25 na drodze doszło do potrącenia mężczyzny jadącego na rowerze. Rowerzysta wracał z grzybów. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratownicze.

Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca zdarzenia.

Niestety lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon rowerzysty.

Policjanci ustalają sprawcę zdarzenia. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, złapanie sprawcy to kwestia czasu, ponieważ na miejscu zdarzenia zgubił tablicę rejestracyjną swojego pojazdu.

Aktualizacja/// 16.09.2019r. 13:00

Już po kilkudziesięciu minutach mundurowym udało się zatrzymać 25-letniego mężczyznę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Swój pojazd ukrył około 1,5 kilometra dalej w przydrożnym lesie i kontynuował ucieczkę pieszo.

Badanie policyjnym alkomatem pokazało, że miał on ponad 0,6 promila alkoholu w organiźmie. Teraz olescy policjanci wyjsaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Foto: OSP Wysoka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *