47-latek zatrzymany za szereg podpaleń.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 23 podpalenia. W wyniku pożarów spłonęło ponad 40 pojemników do segregacji śmieci, wiaty śmietnikowe oraz samochód osobowy.

Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na ponad 56 000 złotych. 47-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.


Od czerwca do sierpnia 2019 roku, policjanci z Głuchołaz otrzymali szereg zgłoszeń o pożarach. Na terenie miasta spłoneły 44 pojemniki do segregacji śmieci. Dodatkowo ofiarą podpalacza padły wiaty śmietnikowe oraz samochód osobowy. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na ponad 56 000 złotych.


Wyjaśnieniem tych spraw zajęli się kryminalni z Głuchołaz. Policjanci zabezpieczyli monitoring oraz ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia. Zebrany przez nich materiał dowodowy jednoznacznie wskazał, że pożary są wynikiem celowego działania człowieka. Na podstawie pracy operacyjnej funkcjonariusze wytypowali osobę podejrzaną o te czyny.


Zatrzymanym okazał się 47-latek. Mężczyzna usłyszał 23 zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne – Archiwum O!Polskie Ratownictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *