Śmiertelny wypadek na DK 45 Kuniów – Jasienie

Kilka minut po godzinie 15:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 pomiędzy Kuniowem i Jasieniem.

Do działań skierowano zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Jasienie, OSP Kuniów, WSP Szumirad, dwa zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wiadomo, że, kierująca volkswagenem golfem prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia za kierownicą, zjechała na przeciwny pas ruchu, wpadła do rowu, uderzyła w drzewo, kończąc następnie podróż w rowie po prawej stronie drogi.

W wyniku wypadku 3 osoby zostały poszkodowane. 58 – letnia kierująca (w ciężkim stanie) oraz jej 29 – letnia pasażerka zostały zabrane przez ZRM do szpitala w Oleśnie. 20-miesięczne dziecko w stanie krytycznym zostało przetransportowane śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opole.

Na czas prowadzonych działań ratunkowych droga była zablokowana a policja wyznaczyła objazd. O godzinie 17:30 wprowadzono ruch wahadłowy.

______________ Aktualizacja godz. 19:30 ___________________

Niestety w wyniku doznanych obrażeń kierująca volkswagenem zmarła w szpitalu.

2 myśli na temat “Śmiertelny wypadek na DK 45 Kuniów – Jasienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: