Pijany wracał z pracy

Prudniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego volkswagena. 47-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie wracał z pracy. Mieszkańcowi powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka kara grzywny.

Do zdarzenia doszło w  niedzielę (29 września), tuż przed godziną 17:00 na terenie gminy Głogówek.  Tam policjanci ruchu drogowego zauważyli i po chwili zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Zachowanie kierowcy na drodze bowiem wskazywało, że może być on nietrzeźwy.

Za kierownicą samochodu siedział 47-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wracał z pracy.

Funkcjonariusze nieodpowiedzialnemu kierowcy już zatrzymali prawo jazdy. Teraz 47-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Info: Policja
Foto: Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *