Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2019”

Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2019”, która w tym roku trwała 4 dni. Mundurowi odnotowali w tym czasie 6 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali na Opolszczyźnie stan trzeźwości ponad 4 000 kierowców. Z tej liczby 22 zdecydowało się jechać po alkoholu.

4 dni trwała policyjna akcja ,,Znicz 2019”. Jak co roku, w tym szczególnym okresie, policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących przez Opolszczyznę. Również w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji „Nie zabijaj – chcę żyć” policjanci zwracali baczną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Kontrolowali także ich trzeźwość oraz stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Działania Policji oraz innych służb polegały przede wszystkim na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Policjanci pieszym i rowerzystom rozdawali także odblaski. Mundurowi patrolowali także same nekropolie – tam o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby dbali zarówno umundurowani jak i nie umundurowani funkcjonariusze policji.

Akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się we czwartek i zakończyła w niedzielę wieczorem. Sami funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 4 000 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Podczas całej akcji mundurowi zatrzymali 22 pijanych kierowców.

W ciągu tegorocznej akcji „Znicz 2019” na terenie województwa opolskiego doszło do 6 wypadków drogowych, w których rannych zostało 8 osób.

Info: Opolska Policja
Foto: zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: