Samolot rozbił się w Kamieniu Śląskim — dwie osoby ranne

Przed godziną 10 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku samolotu przy lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

– Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce, zdarzenia potwierdziły treść zgłoszenia. Osoby poszkodowane zostały ewakuowane z wraku przed przyjazdem JOP. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu ich ZRM — informuje st. kpt. Łukasz Olejnik Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

– Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wiadomo, że, prawdopodobnie krótko po wystartowaniu doszło do awarii silnika podczas lotu szkoleniowego — informuje asp. szt. Jarosław Waligóra rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach.

– W wyniku wypadku poszkodowany został 51-letni instruktor i 26-letni kursant. Mężczyźni zostali zabrani przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala w Opolu — ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo — dodaje Waligóra.

Obaj poszkodowani byli trzeźwi.

Dokładne przyczyny zdarzenia będzie ustalać policja i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Foto: czytelnik i 24opole.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *