Wypadek w m. Niwki – trzy osoby zabrane do szpitala

20 listopada 2019 roku o godzinie 7:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Niwki, gmina Namysłów. Z treści zgłoszenia wynikało, że w wyniku wypadku poszkodowanych zostało 5 osób.

Dyżurny natychmiast zadysponował do zdarzenia dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG KP PSP w Namysłowie oraz 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie Książęcej. Do zdarzenia udały się również dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w przydrożnym rowie po zderzeniu z drzewem na boku znajduje się samochód osobowy Citroen Berlingo, którym podróżowało 5 osób. W chwili przybycia zastępów na miejsce zdarzenia wszystkie osoby podróżujące pojazdem znajdowały się poza nim i w wyniku zdarzenia doznały licznych ran oraz stłuczeń.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Trzy osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala celem dalszej hospitalizacji, zaś dwie po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Brach Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *