Nietrzeźwy 17-latek swoją podróż zakończył w rowie

Dużo szczęścia miał 17-latek, który nietrzeźwy wsiadł za kierownicę daewoo. Jego podróż zakończyła się w rowie, a on wyszedł ze zdarzenia z powierzchownymi obrażeniami. Badanie na urządzeniu pokazało, że młody mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Za swoją nieodpowiedzialność odpowie teraz przed sądem.

Do tego zdarzenia doszło 28 stycznia, kilka minut po północy. Wówczas policjanci z brzeskiej komendy otrzymali informacje o zdarzeniu drogowym. Z niej wynikało, że na drodze krajowej nr 94 samochód osobowy miał wypaść z drogi.

Na miejscu policjanci zastali zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy poszkodowanemu. Tuż obok, w rowie leżało rozbite daewoo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W wyniku tego dachował i swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Na szczęście siedzący za kierownicą 17-latek o własnych siłach wyszedł z samochodu i odniósł jedynie powierzchowne stłuczenia i zadrapania.

Szybko się jednak okazało, że młody mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicą. Nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie na urządzeniu pokazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 17-latek musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: