Obywatelskie zatrzymanie kierowcy z ponad 4 promilami

25 stycznia, oficer dyżurny Komisariatu II Policji w Opolu, otrzymał informację o obywatelskim ujęciu. Zgłaszający właśnie zajechał drogę kierującemu dostawczym renault. Styl jazdy mężczyzny jednoznacznie wskazywał, że może być on nietrzeźwy.

Funkcjonariusze zostali natychmiast skierowani na miejsce. Okazało się, że zatrzymanym kierowcą był 39-latek. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Takie stężenie jest definiowane jako zagrażające życiu i zdrowiu. Mężczyzna natychmiast stracił swoje prawo jazdy. Dodatkowo odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa innego kierowcy być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *