Wyczuwalny gaz w obrębie stacji gazowej

W dniu 24 stycznia o godz. 03:13 dyżurny SKKP w Nysie otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu, że na ulicy Powstańców Śląskich w Głuchołazach w obrębie stacji gazowej średniego ciśnienia wyczuwalny jest zapach gazu.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nysie zadysponował na miejsce zdarzenia trzy zastępy straży pożarnej, dwa z JRG Głuchołazy i jeden z OSP Jarnołtówek. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził, że wyczuwalny jest zapach gazu w okolicy stacji redukcyjno-przesyłowej. Wyznaczono strefę o promieniu 150 m i ewakuowano w sumie 12 osób z pięciu domów jednorodzinnych. Na miejsce przybył przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego Gminy Głuchołazy.

Dla osób ewakuowanych podstawiono autobus w celu ogrzania się gdyż na zewnątrz panowała niska temperatura. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe, które zlokalizowało wyciek i stwierdziło, że nie ma zagrożenia wybuchem i mieszkańcy ewakuowanych budynków mogą wrócić do swoich domów. Okazało się, że mieliśmy do czynienia z wyciekiem substancji chemicznej, która służy do nawaniania gazu. Czujniki wielogazowe nie wykryły żadnego zagrożenia. Po przyjeździe na miejsce przedstawicieli operatora linii przesyłowych gazu Gaz System, do których należy ta stacja, serwisanci uszczelnili miejsce wycieku tym samym usuwając awarię. Na tym działania zakończono.

Info: KW PSP Opole
Foto: Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *