Na DK 40 spłonęły 3 samochody ciężarowe – przyczyną podpalenie.

Dzisiejszej nocy (20 lutego 2020 r.) 5 minut przed godziną 3 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku otrzymał zgłoszenie o pożarze, który wydarzył się na odcinku drogi krajowej nr 40 w pobliżu miejscowości Lubrza. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pali się „coś w kształcie ciężarówki”.

Natychmiastowo na miejsce akcji skierowane zostały siły i środki z prudnickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubrzy, Głogówku i Dytmarowie.

Strażacy, którzy już po kilku minutach od chwili alarmowania dotarli na miejsce zdarzenia zastali łącznie trzy ciągniki siodłowe marki Renault wraz z naczepami objęte pożarem usytuowane na parkingu przy DK nr 40 oraz jedną niepalącą się ciężarówkę zaparkowaną w niewielkiej odległości od pozostałych. W kabinach pojazdów ani w pobliżu nie znajdowały się żadne osoby.

Działania interweniujących strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, rozwinięciu łącznie 8 linii gaśniczych, podaniu 4 prądów piany ciężkiej w bezpośrednim natarciu okrążającym na palące się samochody ciężarowe, a także 2 prądów wody w celu schłodzenia zbiorników z paliwem oraz jednoczesnej obronie bliższej ciągnika wraz z naczepą, który znajdował się pomiędzy płonącymi samochodami i nie był objęty ogniem.

W trwających ponad 3 godziny działaniach ratowniczo-gaśniczych interweniowało łącznie 23 strażaków, którzy wykorzystali 13 ton wody oraz ponad 600 litrów środka pianotwórczego. Wartość strat powstałych w wyniku pożaru została oszacowana na ok. 1 mln zł, zaś wartość uratowanego mienia na kwotę 250 tys. zł.

Po ugaszeniu ognia przez straż pożarną do pracy przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza.

Jak wstępnie ustalono, doszło najprawdopodobniej do podpalenia 3 pojazdów ciężarowych oraz jednego usiłowania podpalenia. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. W pojazdach nie przebywały żadne osoby.

Kierowcy, którzy w tym czasie przejeżdżali obwodnicą Lubrzy i mają nagrania z kamerek samochodowych lub byli świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod numerem telefonu 77 434 18 03.

Źródło: KW PSP Opole i KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *