Pod wpływem alkoholu – bez kasku, ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC

Funkcjonariusze ruchu drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który bez kasku kierował motorowerem. Badanie alkomatem wykazało blisko pół promila w organizmie kierowcy. Dodatkowo kontrolowany jechał motorower, który nie został poddany badaniu technicznemu od dnia pierwszej rejestracji oraz bez aktualnego ubezpieczenia OC. Teraz 49-latek za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Mężczyzna „wpadł” podczas kontroli drogowej w miejscowości Krośnica. Policjanci postanowili go skontrolować, ponieważ poruszał się motorowerem bez wymaganego kasku ochronnego.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko pół promila.

Dodatkowo weryfikacja dokumentów wykazała, że pojazd ten nie został poddany badaniu technicznemu od dnia pierwszej rejestracji, jak również nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny.

Skuter został przekazany osobie wskazanej przez 49-latka, która zobowiązała się go zabezpieczyć. Mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: