Pożar naczepy ciężarówki przy węźle Nogowczyce

We wtorek 4 lutego o godzinie 19:17 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze naczepy samochodu ciężarowego na 279 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.

Do działań ruszyły jednostki z powiatu strzeleckiego oraz gliwickiego.

Na czas działań gaśniczych w miejscu zdarzenia zamknięto obie nitki ze względu na działania gaśnicze prowadzone na obu pasach.

Do pierwszych działań gaśniczych ruszyli świadkowie zdarzenia. To oni rozpoczęli akcję gaśniczą samochodowymi gaśnicami, zgłaszając jednocześnie pożar do Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich. Wśród tych świadków był zawodowy strażak ze Strzelec Opolskich i strażak ochotnik z OSP Sucha. Jak sam wspomina jeden z nich, działania gaśnicze po cywilu na autostradzie były nie lada wyzwaniem a szybko podjęte działania i decyzje przygotowały „dobry grunt” dla działań strażaków.

Po ugaszeniu pożaru odblokowano nitkę w kierunku Katowic.

Na szczęście w wyniku pożaru nikomu nic poważnego się nie stało.

W naczepie przewożone były felgi samochodowe.

Warto wspomnieć, że utworzenie korytarza życia daje szanse na dotarcie służb na miejsce i skuteczne działania czy to gaśnicze, czy ratownicze.
Ważnym elementem jest również zachowanie zimnej krwi i odłączenie ciągnika siodłowego od naczepy, zabezpieczenie pojazdu i zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu.

Foto: OSP Ujazd i KP PSP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *