Pracowita doba strażaków województwa opolskiego

To była pracowita doba dla strażaków województwa opolskiego. Pierwsze zgłoszenia zaczęły napływać w niedzielę 9 lutego po godzinie 15. Z godziny na godzinę ilość interwencji rosła i tak o godzinie 7:30 odnotowane było już ponad 50 zdarzeń w województwie opolskim.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka PSP w Opolu, na godzinę 15 na Opolszczyźnie odnotowano 161 interwencji. Najwięcej zdarzeń było w mieście Opolu i powiecie opolskim, powiecie nyskim, kluczborskim i prudnickim.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło po północy w miejscowości Kujawy w powiecie krapkowickim. W wyniku silnego wiatru spadła linia energetyczna w wyniku czego doszło do zwarcia i porażania prądem 16 krów mlecznych w oborze. Zwierzęta padły.

Strażakom z OSP Falmirowice w trakcie działań, które prowadzili po godzinie 3 w nocy, silny wiatr zerwał dach na remizie. Druhowie po powrocie do jednostki zobaczyli ogrom zniszczeń. Oprócz zerwanego dachu doszło również do zniszczenia ocieplenia dachu oraz częściowego uszkodzenia instalacji elektrycznej wewnątrz obiektu.

Po godzinie 14 przez województwo opolskie przeszła kolejna fala silnego wiatru. W zdarzeniach tych odnotowano m.in. przewróconą ciężarówkę w Kędzierzynie-Koźlu, przewrócone drzewa na samochód w Kluczborku czy też uszkodzoną część wieży Ratusza w Byczynie.

Na szczęście w zdarzeniach żadna z osób nie ucierpiała.

Sytuacja z godziny na godzinę ma się poprawiać. W nocy z 10 na 11 lutego ma być już spokojnie.

Foto: OSP Suchy Bór, OSP Falmirowice, OSP Kuniów, OSP Byczyna, Policja Prudnik, Czytelnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: