24 obywateli Ukrainy próbowało nielegalnie przekroczyć granice

W nocy z 26 na 27 marca br., w okolicach miejscowości Kamienica, patrol mieszany Straży Granicznej, Policji i żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej uniemożliwili nielegalnie przekroczenie granicy naszego kraju. Żołnierze z batalionu składowania 10BLog wzięli udział w akcji, dzięki której zatrzymano 24 obywateli Ukrainy.

Żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej wspierają Straż Graniczną w ochronie granicy Polski od 17 marca br. Logistycy pełnią służby na posterunkach stałych w miejscach, gdzie granica kraju została zamknięta oraz uczestniczą w patrolach z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji Państwowej.

W nocy z 26 na 27 marca jeden z patroli mieszanych, w którym byli również żołnierze z batalionu składowania 10 Brygady Logistycznej otrzymał informację, aby jak najszybciej przemieścił się w rejon Paczkowa, a następnie do miejscowości Kamienica. W tamtym rejonie Straż Graniczna wraz z Policją przygotowała zasadzkę na grupę obywateli Ukrainy, którzy zamierzali nielegalnie przekroczyć granicę.

Żołnierze otrzymali zadanie ochrony miejsca zdarzenia i pilnowania zatrzymanych osób. Jak wspomina jeden z żołnierzy – „Sytuacja była bardzo napięta. Zatrzymane osoby były niespokojne, nie wszystkie chciały dostosować się do wydawanych poleceń. Każdy z obywateli Ukrainy miał na twarzy maseczkę ochronną, obawialiśmy się więc dodatkowo, że mogą być to nosiciele koronawirusa”. Tej samej nocy, podczas kolejnych działań Straży Granicznej, jeden z żołnierzy uczestniczył w przygotowanej zasadzce na spodziewane następne grupy osób usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę.

Źródło: 10 Opolska Brygada Logistyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *