27-letni motocyklista bez uprawnień uciekał przed policją.

Policjanci z opolskiej grupy SPEED zatrzymali 27-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał blisko 140 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce.

Mężczyzna nie zważał na sygnalizację świetlną, znaki drogowe i inne pojazdy poruszające się po drodze. Nie zatrzymał się także do kontroli myśląc, że uda mu się zgubić policyjny pościg. Szybko okazało się, że mieszkaniec Opola nie posiada żadnych uprawnień do kierowania.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym grozi nawet do 5 lat więzienia.


Do zatrzymania motocyklisty doszło w środę (18 marca) tuż po godzinie 18. Wówczas policjanci z opolskiej grupy SPEED patrolowali ulice miasta nieoznakowanym BMW. Na wysokości ulicy Nysy Łużyckiej, z dużą prędkością wyprzedził ich motocyklista. Policjanci dokonali pomiaru prędkości, z jaką poruszał się kierujący jednośladem.

Okazało się, że sportowe suzuki pędziło 140 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce. Mundurowi powiadomili dyżurnego i ruszyli w pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą. Pomimo wysyłanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, motocyklista nie reagował na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się.

Dopiero na skrzyżowaniu świetlnym przy ul. Oleskiej kierujący zatrzymał się. Kiedy jednak policjanci wyszli z radiowozu, ten ruszył z piskiem opon wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W trakcie ucieczki motocyklista popełniał liczne wykroczenia i lekceważył kolejne czerwone światła na skrzyżowaniach.

Po kilkunastu minutach pościgu, policjanci zatrzymali motocyklistę na wysokości akademików przy ul. Katowickiej. Za kierownicą jednośladu siedział 27- letni mieszkaniec Opola. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on żadnych uprawnień do kierowania. Motocykl został odholowany na policyjny parking.

Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie bez uprawnień, 27-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 3.

Źródło: Opolska Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: