Działania opolskich strażaków związane z koronawirusem COVID-19

Działania Państwowej Straży Pożarnej województwa opolskiego w zakresie zwalczania zagrożenia związanego z koronawirusem COVID-19 realizowane są w charakterze wspomagającym działania innych służb i instytucji.

W środę 18 marca 2020 roku od godziny 6:00 rozpoczęliśmy działania na drugim przejściu granicznym na Opolszczyźnie z Republiką Czeską w Głuchołazach. Obecnie działania realizowane są przez strażaków w dwóch punktach kontrolnych (Trzebina i Głuchołazy) w systemie ciągłym.

Ponadto, do wcześniej wyznaczonych lokalizacji (Opole i Nysa) gdzie przygotowane przez PSP zostały mobilne izby przyjęć dołączył szpital w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie również przez strażaków przygotowano mobilną izbę przyjęć na bazie trzech namiotów pneumatycznych.

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu, jak również w komendach powiatowych i miejskiej PSP został ograniczony dostęp osób z zewnątrz. W KW PSP w Opolu funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym przed rozpoczęciem pracy i służby mierzona jest temperatura a w toku służby rygorystycznie przestrzegany jest reżim sanitarno – epidemiologiczny.

Źródło: KW PSP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *