Mężczyzna podpalił dom. W płomieniach uwięziona została 6 dzieci w tym dwoje niemowląt

O godzinie 00:45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Ks. Wajdy w Żędowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów KDR ustalił, że palą się drzwi i drewniane schody prowadzące na piętro budynku. Poza budynkiem znajdowały się dwie kobiety, które podjęły próbę gaszenia ognia, a na pierwszym piętrze przebywała 6 dzieci w tym dwoje niemowląt. 

Wszyscy zostali ewakuowani za pomocą drabiny przystawnej. 

Kobiety i dzieci znalazły schronienie u sąsiadów, gdzie została im udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przez ratowników OSP i PSP, a następnie przez przybyłych na miejsce ratowników medycznych.

Podano jeden prąd wody w natarciu na palącą się klatkę schodową. Po dogaszeniu wszystkich zarzewi ognia budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym pod kątem występowania CO, następnie budynek przewietrzono.

Dzieci oraz ich matka zostały przetransportowane Zespołami Ratownictwa Medycznego do szpitala w Strzelcach Opolskich. 

Wszyscy wykazywali objawy podtrucia gazami pożarowymi oraz znajdowali się pod wpływem zdarzenia.

Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego, patrol policji i pogotowie energetyczne.

Policjanci ujęli sprawcę podpalenia, który przyznał się do podpalenia.

Foto: OSP Zawadzkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: