13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 184 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (43), śląskiego (35), pomorskiego (21), podlaskiego (21), wielkopolskiego (18), opolskiego (13), małopolskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podkarpackiego (4), lubelskiego (2) i świętokrzyskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Zgierz, 70-M Kalisz, 84-M Bydgoszcz, 74-K Grudziądz, 80-K Drzewica, 86-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 8563/339 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie to 4 z pow. oleskiego, 4 z powiatu opolskiego, po 2 z powiatu strzeleckiego i krapkowickiego oraz 1 z pow. brzeskiego – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

Powiat oleski
Trzy kobiety oraz mężczyzna, Mężczyzna oraz kobieta w wieku senioralnym, aktualnie przebywają w oleskim szpitalu. Stan dobry, transmisja lokalna. Pozostałe dwie panie (jedna w wieku średnim, druga w sile wieku) zakaziły się lokalnie. Na tę chwilę brak info. o ich stanie oraz miejscu leczenia.

Powiat opolski
Dwie kobiety w średnim wieku, obecnie w kwarantannie domowej. Koronawirus został również potwierdzony u dwóch mężczyzn w średnim wieku. Na tę chwilę jednak brak info. o ich stanie oraz miejscu leczenia. Transmisja lokalna.

Powiat strzelecki
Kobieta w wieku senioralnym oraz w średnim wieku. Młodsza z zakażonych obecnie przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry. Na tę chwilę jednak nie dysponujemy szczegółowymi info. o starszej z pań.

Powiat krapkowicki
Kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Oboje w kwarantannie domowej, stan dobry. Transmisja lokalna.

Powiat brzeski
Kobieta w wieku senioralnym. Na tę chwilę brak dalszych info.

Na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 13 przypadków zgonów spowodowanych zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: