4 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Mamy również 4 kolejnych ozdrowieńców.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 179 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (53), łódzkiego (33), małopolskiego (23), śląskiego (19), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (12), świętokrzyskiego (9), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubelskiego (1), pomorskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 59-M Grudziądz, 84-K, 81-K, 59-M, 89-K i 74-K Warszawa, 83-K Radom, 89-K Zwoleń, 85-K Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 8742/347 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Na Opolszczyźnie koronawirusa potwierdzono u 4 mieszkańców powiatu opolskiego. To 3 kobiety oraz 1 mężczyzna. Mężczyzna oraz jedna z kobiet w wieku senioralnym, kolejne panie – kolejno w wieku średnim i w sile wieku. Stan wszystkich jest dobry. Seniorka hospitalizowana jest w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, reszta w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Potwierdzamy także, że u 4 mieszkańców woj.opolskiego, po leczeniu, nie wykryto obecności koronawirusa. Wszystkie te osoby są w wieku średnim, pochodzą z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i przebywały w izolacji w DPS w Jakubowicach. W sumie dotąd wyzdrowiało 20 pacjentów, zakażonych wcześniej SARS-CoV-2.

– Jednocześnie – za informacją od WSSE Opole, informujemy, że dzisiaj NIE ODNOTOWALIŚMY KOLEJNEGO ZGONU Z POWODU COVID 19 – 1 osoba zmarła została pomyłkowo dwukrotnie wykazana w raporcie. Informację o zgonie kobiety w wieku 84 lat pochodzącej z powiatu oleskiego, obciążonej chorobami współistniejącymi, zgon w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie – Koźlu otrzymaliście Państwo wczoraj i ponownie dzisiaj – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

Na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 13 przypadków zgonów spowodowanych zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *