6 złamań zasad kwarantanny w Kluczborku i Brzegu

Kluczborscy policjanci w ostatnim czasie odnotowali trzy przypadki nieodpowiedzialnego zachowania, w których to mieszkańcy powiatu nie stosowali się do obowiązku kwarantanny.

W jednym z przypadków 43-letni mężczyzna objęty kwarantanną, złamał ją wyjeżdżając za granicę. W innym 57-letni mieszkaniec powiatu tłumaczył się wyjściem do apteki, natomiast skontrolowany przez policję 36-latek, stwierdził, że może opuścić miejsce kwarantanny, gdyż robi to w celach zarobkowych.

Podczas prowadzonego nadzoru przez brzeskich funkcjonariuszy jeden z mieszkańców miasta, objętych kwarantanną, trzy razy złamał zakaz. Policjanci nie zastali go pod adresem, który został wskazany jako miejsce odbywania izolacji. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Przepisy wyraźnie mówią, że za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą może nałożyć Państwowy Inspektor Sanitarny. Oprócz tego takie osoby muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 kodeksu wykroczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *