8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem u mieszkańców woj.opolskiego. 5 osób wyzdrowiało

– Mamy 135 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (39), śląskiego (34), łódzkiego (15), opolskiego (8), małopolskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (5), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), wielkopolskiego (2), lubuskiego (1) – czytamy w raporcie Ministerstwa Zdrowia.

Z przykrością informujemy o śmierci 22 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-K, 65-M, 66-M, 90-K Poznań 95-K Gdańsk, 68-M Bolesławiec, 70-K Wałbrzych, 79-K Wrocław, 78-K, 87-M Racibórz, 75-K Zgierz, 84-K Bełchatów, 78-M, 65-M, 79-M Grudziądz, 59-K, 69-K, 88-K, 90-K Warszawa, 82-M, 84-M Radom, 87-M Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 10169/426 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Na Opolszczyźnie mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Cztery z nich dotyczą mieszkańców powiatu opolskiego oraz dwóch mieszkańców Opola. Zakażonymi koronawirusem jest także mieszkaniec powiatu strzeleckiego i osoba z powiatu krapkowickiego.

Pow. opolski i Opole
W powiecie tym koronawirus potwierdzono u 3 kobiet w średnim wieku i mężczyzny w wieku senioralnym. Zwiększyła się także liczba zakażonych z Opola. W stolicy województwa potwierdzono koronawirus u dwóch mężczyzn (senior oraz osoba w sile wieku).

Z uwagi na to, iż są to najnowsze dane, na tę chwilę brak danych o stanie chorych i miejscu pobytu.

Pow. strzelecki
Mężczyzna w wieku senioralnym, hospitalizowany na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Jego stan lekarze oceniają na dobry. Transmisja lokalna.

Pow. krapkowicki
Kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym i nie wymagająca hospitalizacji. Aktualnie w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

W sumie dotąd na Opolszczyźnie potwierdzono 325 przypadków zakażenia koronawirusem.

Rośnie liczba ozdrowieńców. Kolejne 5 osób zakończyło leczenie z tytułu Covid-19.

– Koronawirus pokonały dwie mieszkanki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (w średnim i młodym wieku), które były w izolacji domowej. Ponadto, kolejna pacjenta ze szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu już wkrótce powróci do domu w powiecie strzeleckim. Stan seniorki jest dobry, niewymagający hospitalizacji – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego

Do ozdrowieńców dołączył także mężczyzna w wieku senioralnym z pow. opolskiego, który był leczony na Oddziale Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz mieszkanka pow. krapkowickiego w wieku senioralnym, która była pacjentką szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu.

Łączna liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi już 28 osób.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, WSSE Opole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: