Dyrektor Zakładu Karnego w Kluczborku zatrzymał sprawcę kradzieży w bezpośrednim pościgu

Funkcjonariusz Służby Więziennej w bezpośrednim pościgu dokonał zatrzymania sprawcy kradzieży na stacji benzynowej w Lublińcu. Zdarzenie miało miejsce 21 kwietnia br. w godzinach porannych na Placu Sienkiewicza.

Ppłk Kajetan Zbączyniak, który na co dzień zarządza Zakładem Karnym w Kluczborku, w czasie wolnym od służby, czekając w samochodzie na żonę, zauważył mężczyznę, który wybiegł ze stacji paliw. Sprawcę usiłowali dogonić pracownicy stacji, jednak bezskutecznie. Ppłk Kajetan Zbączyniak ujął mężczyznę, a następnie przekazał przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji.

Ppłk Kajetan Zbączyniak jest w służbie od 2002 r., którą rozpoczął jako młodszy wychowawca działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Lublińcu, gdzie w 2008 roku objął stanowisko zastępcy kierownika działu ochrony. W lutym 2013 roku awansował na zastępcę dyrektora Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, a następnie w 2014 roku został zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim. Zakładem Karnym w Kluczborku zarządza od 2017 roku.

Źródło: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *