Pandemia koronawirusa. Kamera termowizyjna strzeże wejścia do brzeskiego szpitala

Już nie termometr, a specjalistyczny sprzęt do mierzenia temperatury. Od wczoraj w Brzeskim Centrum Medycznym pracuje kamera termowizyjna. Dzięki uprzejmości Politechniki Opolskiej, sprzęt udało się wypożyczyć na czas trwania pandemii wirusa SARS-CoV-2.  To znaczne ułatwienie pracy medyków, którzy w specjalistycznym namiocie badają wszystkich wchodzących do lecznicy.

– Urządzenie mierzy temperaturę, a obraz danej osoby widzimy na monitorze komputera. Nie potrzebujemy teraz mierzyć temperatury w tradycyjny sposób – wyjaśnia dyrektor BCM-u Kamil Dybizbański. – To znaczne ułatwienie procedury wejścia do szpitala.  Takiego potencjalnego pacjenta weryfikujemy szybko, w przypadku gorączki, czy nawet stanu podgorączkowego możemy natychmiast go odseparować. Kamera funkcjonuje od wczoraj.

Politechnika Opolska udostępniła urządzenie nieodpłatnie.

Przypomnijmy, że od ponad tygodnia przed Brzeskim Centrum Medycznym stoi tzw. „namiot-śluza”. Wszystkim wchodzącym do szpitala mierzona jest temperatura, trzeba wypełnić również kartę wywiadu epidemiologicznego. Dyżurują tam medycy oraz żołnierze WOT. Namiot został zakupiony z pieniędzy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: