Przy czterech opolskich szpitalach powstały tymczasowe Izby Przyjęć

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny, od dziś przy czterech szpitalach w regionie, na wniosek wojewody opolskiego Adriana Czubaka, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stawiają  tymczasowe, zewnętrzne Izby Przyjęć. O ich udostepnienie wojewoda wnioskował do ministra obrony narodowej. 

– Będzie to punkt rejestracji i kwalifikowania pacjentów. Wszystko po to by osoby przebywające już w budynku szpitala, nie miały kontaktu z osobami, które oczekują na przyjęcie – tłumaczy wojewoda opolski Adrian Czubak. 

Wojewoda zapewnia, że jest to działanie prewencyjne. – Skala zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie rośnie. Szpitale są wydolne, jednakże musimy działań na przyszłość – dodaje.

– Realizacja zadania rozpoczęła się w dniu 15 kwietnia, kiedy do 10 Opolskiej Brygady Logistycznej żołnierze z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli trzynaście, zapakowanych w skrzynie, kontenerów mieszkalnych. Logistycy i terytorialsi wspólnie złożyli i skompletowali kontenery oraz przygotowali je do transportu. Jeszcze tego samego dnia dwa z nich zostały przewiezione do szpitala w Nysie. W czwartek, 16 kwietnia, zrealizowano transport i rozstawienie pozostałych kontenerów. Najpierw dostarczono pięć do szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu, a pozostałe do Opola: dwa do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, a cztery do Szpitala Wojewódzkiego. Każdy z kontenerów mieszkalnych został wyposażony w oświetlenie, ogrzewanie i klimatyzację, tak aby osoby oczekujące na wyniki testów miały zapewnione minimum komfortu – informuje kpt. Piotr Płuciennik

Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik 10 Opolska Brygada Logistyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: