Za kierownicę wsiedli pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich miał 3,5 promila

W miniony weekend namysłowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich kierował peugeotem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi prowadził seata mając 2 promile.

Obaj stracili już uprawnienia do kierowania, a ich pojazdy zostały odholowane. Teraz kierowcy oprócz konsekwencji karnych kierowania pod wpływem alkoholu, odpowiedzą również za nie przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.


W piątkowe południe, dzielnicowy namysłowskiej komendy, podczas kontroli osób objętych kwarantanną, zatrzymał na drodze wojewódzkiej nr 454 kompletnie pijanego kierowcę. 58-latek wsiadł za kierownicę peugeota mając ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oświadczył, że wraca od kolegi z sąsiedniej wsi.

Dzień później, chwile grozy przeżyli policjanci jadący z Jastrzębia do Namysłowa. Wprost na ich radiowóz zaczął jechać z naprzeciwka rozpędzony seat. Funkcjonariusz kierujący radiowozem musiał ratować się ostrym hamowaniem i ucieczką na pobocze. Po zatrzymaniu auta okazało się, że kierowca seata ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zamroczony alkoholem 44-latek, nagle zjechał na lewy pas jezdni, w ogóle nie kontrolując swojego zachowania za kierownicą.

Obaj kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ich samochody zostały odholowane. Mężczyźni odpowiedzą również za nieprzestrzeganie zakazu związanego z koniecznością przemieszczania się tylko w uzasadnionych przypadkach.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *