228 nowych przypadków koronawirusa, 4 w opolskim. Zmarło kolejnych 7 osób w kraju.

– Mamy 228 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (141), łódzkiego (18), dolnośląskiego (17), małopolskiego (16), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), wielkopolskiego (2) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M Zgierz, 63-M, 62-M Łódź, 85-M Gliwice, 55-M Rybnik, 86-M Gdańsk, 76-K Łomża. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 13105/651 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejne 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch kobiet z powiatu namysłowskiego. Jedna jest z wieku średnim druga w sile wieku. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu z tytułu koronawirusa przebywa mężczyzna w wieku senioralnym, który jest mieszkańcem tego powiatu. Jego stan jest dobry, zakaził się lokalnie.

Koronawirusa potwierdzono także u mężczyzny w średnim wieku, mieszkańca powiatu opolskiego. Jego stan jest dobry, zakaził się lokalnie. Obecnie przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *