6 nowych przypadków koronawirusa na Opolszczyźnie. Jedna osoba zmarła

– Mamy 69 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (19), łódzkiego (19), mazowieckiego (12), podkarpackiego (7), opolskiego (6), dolnośląskiego (3), małopolskiego (2), zachodniopomorskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

– Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 70-M Gliwice, 53-M Wrocław, 86-M, 44 -M Koszalin, 76-K, 77-M Szczecin, 71-M Tychy, 73-M Radom, 59-M, 88-K, 67-M Warszawa, 87-K Kalisz, 87-K Gdańsk, 79-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy na stronie MZ.

Liczba zakażonych koronawirusem: 14006/698 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Mamy 6 nowych przypadków w woj. opolskim – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

3 z nich dotyczą mieszkańców pow. oleskiego. To trzy kobiety, z czego dwie są w wieku średnim, a jedna w wieku senioralnym. Na tę chwilę jednak nie posiadamy informacji o stanie zdrowia kobiet oraz miejscu ich pobytu.

Koronawirusa potwierdzono także u nastoletniej dziewczynki z pow. prudnickiego, która leczona jest w USK w Opolu. Jej stan jest dobry, zakaziła się lokalnie.

Ponadto, SARS – COV-2 potwierdzono także u mężczyzny w średnim wieku z pow. opolskiego (brak danych) oraz nastolatka z pow. strzeleckiego, który przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry, zakaził się lokalnie.

Mamy 11 nowych ozdrowieńców.

5 to mieszkańcy pow. oleskiego, którzy przebywali w izolacji domowej. Wśród nich są osoby w sile wieku, w średnim wieku oraz 1 w wieku senioralnym.

5 mieszkańców pow. kędzierzyńsko-kozielskiego, z czego 3 osoby związane są z DPS Jakubowice. Osoby te są w wieku średnim i senioralnym.

W powiecie opolskim do grona ozdrowieńców dołączyła seniorka, która była leczona w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.

– Z przykrością informuję o zgonie w województwie opolskim, którego przyczyną była choroba COVID – 19. Zmarł 79-letni mężczyzna z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie – Koźlu, pacjent był obciążony chorobami współistniejącymi – informuje Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 30 zgonów z powodu zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *