7 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Zmarł mężczyzna z powiatu oleskiego

– Mamy 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (108), dolnośląskiego (23), mazowieckiego (22), łódzkiego (14), opolskiego (7), małopolskiego (5), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

– Z przykrością informujemy o śmierci 20 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K, 81-K Wolica, 79-M Gdańsk, 83-M Łódź, 90-M, 86-K Bytom, 70-M Kędzierzyn Koźle, 72-K Poznań, 85-M Warszawa, 70-K Łomża (mieszkanka woj. mazowieckiego), 85-K Grudziądz, 74-M, 79-K, 78-K, 85-M, 71-K, 70-M Wrocław, 89-K Bolesławiec, 97-K Starachowice, 82-K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy na stronie MZ.

W związku z przekazanym przez WSSE Łódź raportem dotyczącym 21 błędnie zaraportowanych przypadków z dnia 7 maja, odejmujemy je ze statystyk.

Liczba zakażonych koronawirusem: 15366/776 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby

7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie.

– Czworo mieszkańców pow. oleskiego, z czego troje to seniorzy. Zakażenie potwierdzono u mężczyzny w średnim wieku, który przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz mężczyzny w wieku senioralnym, który hospitalizowany jest w Szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Stanu obu jest dobry, zakazili się lokalnie. Ponadto, koronawirus wykryto u kobiety w wieku senioralnym, która również przebywa w szpitalu jednoimiennym oraz u mężczyzny, który przebywa w kwarantannie domowej. Zakaził się za granicą – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

Koronawirus potwierdzono także u mieszkańca Opola, którego stan oceniany jest na stabilny. Mężczyzna przebywa obecnie w USK w Opolu.

SARS-COV-2 potwierdzono także u seniora z pow. krapkowickiego, który obecnie przebywa w tamtejszym szpitalu. Jego stan jest dobry, zakaził się lokalnie.

O kolejną osobę wzrosła liczba zakażonych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Dodatni wynik testów na obecność koronawirusa potwierdzono u kobiety w średnim wieku, której stan oceniany jest na dobry. Zakaziła się lokalnie.

Łącznie od początku trwania epidemii w regionie odnotowano 476 przypadków.

– Z przykrością informuję, że z powodu choroby COVID – 19 zmarł 70-letni mężczyzna z powiatu oleskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie – Koźlu, pacjent nie był obciążony chorobami współistniejącymi – informuje Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 33 przypadki zgonów z przyczyny zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *