Koronawirus Opolszczyzna. Raport dnia 11.05.2020r.

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego odnotowano 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły. 11 wyzdrowiało

– Cztery nowe przypadki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego – z czego dwa dot. mężczyzn w wieku senioralnym. Obecnie przebywają w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, ich stan jest dobry.  Ponadto, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wirusem SARS CoV-2 zakaziła się kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku. Ich stan nie wymaga hospitalizacji. Przebywają w kwarantannie domowej. Wszystkie ww. osoby zakaziły się lokalnie – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

Koronawirus potwierdzono także u mieszkanki z Opola. Kobieta jest w sile wieku, jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie. Ona również zakaziła się lokalnie.

– Z przykrością informuję o śmierci 77- letniej kobiety z powiatu opolskiego, zakażonej wirusem SARS-CoV-2. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, pacjentka była obciążona chorobami współistniejącymi – informuje Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

W szpitalu jednoimiennym zmarła także 89-letnia kobieta (mieszkanka woj. śląskiego).

Z powodu choroby COVID – 19 na terenie województwa opolskiego odnotowaliśmy 35 przypadków śmiertelnych.

Mamy także 11 nowych ozdrowieńców. W regionie to już 163 przypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *