Nietypowa akcja strażaków z Polskiej Cerekwi

W niedzielę 24 maja o godzinie 10:40 do strażaków z Polskiej Cerekwi wpłynęła prośba z GOSiR-u w Zakrzowie o pomoc w usunięciu metalowego przedmiotu (karabinek) z pyska konia w okolicy jego brody. 

Strażacy zdarzenie zgłosili do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu i udali się jednym zastępem na miejsce. 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że obsługa ośrodka podjęła już próby usunięcia karabińczyka, jednak nie zakończyły się one powodzeniem m.in. z powodu braku specjalistycznych narzędzi. Również pierwsze nasze próby zakończyły się niepowodzeniem. Karabińczyk znajdujący się w okolicach brody to bardzo delikatne i unerwione miejsce konia. Przy próbach cięcia zwierzę się płoszyło, co uniemożliwiało skuteczne działanie, ponadto starano się to zrobić w jak najbardziej komfortowych bezstresowych warunkach dla konia. W związku, z czym podjęto decyzję o podaniu środków uspokajających, które zaaplikował weterynarz. W rezultacie koń się na tyle uspokoił, że udało się przeciąć karabińczyk i po chwili całkowicie go usunąć – informują strażacy z Polskiej Cerekwi.

Foto: OSP Polska Cerekiew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *