Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 51-latka

W nocy z wtorku na środę (26/27 maja), tuż po godzinie 2:00 dyżurny policji w Prudniku został poinformowany o zaginięciu mieszkańca gminy Biała. Funkcjonariuszy zaalarmował zaniepokojony brat, który wcześniej bezskutecznie próbował go szukać. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ 51-latek miał problemy zdrowotne i istniało realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Oficer dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował przewodnika psa służbowego asp. Krzysztofa Babisza wraz z psem specjalnie wyszkolonym do poszukiwania osób. Po niespełna godzinie w wyniku podjętych działań odnaleźli zaginionego mężczyznę, 51-latek został odnaleziony w sąsiedniej miejscowości oddalonej o ponad 4 kilometry od miejsca zamieszkania.

Mężczyzna był osłabiony i wyziębiony, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Funkcjonariusz zaopiekował się 51-latkiem do czasu przyjazdu pogotowia, które udzieliło mu pomocy medycznej. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzięki doświadczeniu asp. Krzysztofa Babisza oraz wyszkoleniu Foksi, możliwe było tak szybkie odnalezienie mężczyzny. W tej sytuacji liczyła się każda minuta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: