Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Kolejnych pięciu ozdrowieńców

Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (81), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (15), małopolskiego (9), świętokrzyskiego (8), warmińsko-mazurskiego (3), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1).

– Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Poznań. Osoba ta miała choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem: 15510/777 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie oraz kolejnych pięciu ozdrowieńców.

Kobieta w średnim wieku i mężczyzna w wieku senioralnym z pow. oleskiego. Oboje w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry. Zakazili się lokalnie.

SARS-CoV-2 potwierdzono także u mężczyzny w sile wieku z pow. opolskiego. Na tę chwilę nie posiadam danych o stanie zdrowia pacjenta i jego miejscu pobytu.

– Do w sumie 143 wzrosła liczba ozdrowieńców w regionie, z czego pięć to nowe przypadki. Najwięcej – bo aż 3 – dot. mieszkańców powiatu oleskiego – dwóch mężczyzn i jedna kobieta, wszyscy w wieku senioralnym. Przebywali w izolacji domowej. Ponadto, koronawirusa pokonała mieszkanka pow. opolskiego i stolicy województwa. Obie panie są w średnim wieku, przebywały w izolacji domowej – informuje Martyna Kolemba-Gaschka Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: