Strażacy w województwie opolskim mają pełne ręce roboty. Praktycznie non stop od 18 czerwca prowadzone są działania z usuwaniem skutków początkowo burzy a następnie długotrwałych opadów deszczu. Od 18 czerwca od godziny 18 do 20 czerwca do godziny 13 straż pożarna odnotowała 281 interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi.
W sobotę 20 czerwca od rana strażacy powiatu oleskiego odnotowali dużą ilość zdarzeń związanych z deszczem – zalane ulice w Oleśnie i posesje w miejscowościach powiatu oleskiego.
Od północy w sobotę do 13 odnotowano 95 zgłoszeń związanych z usunięciem skutków opadów deszczu. Działania przy nich prowadziło 139 zastępów w sile 688 strażaków OSP i PSP.
Najwięcej zgłoszeń odnotowano w powiecie oleskim – 41, nyskim – 18, prudnickim i opolskim (z miastem Opole) – po 10 zdarzeń.
Większość działań dotyczyła zalanych budynków, posesji i dróg, zatkanych przepustów. W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.
Foto: OSP Kuniów, Oleskie Jednostki Pożarnicze, Kamil