#GaszynChallenge – służby ratunkowe pomagają małemu Wojtusiowi.

#GaszynChallenge to akcja, która swoim zasięgiem obejmuje coraz większa liczbę osób. Celem zbiórki jest zebranie pieniędzy dla 1,5-rocznego Wojtusia Howisa z Galewic.

Wojtek cierpi na SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Nie może oddychać bez respiratora, a większość życia spędził na oddziałach intensywnej terapii. Szansą dla chłopca jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to około 9 milionów złotych. W momencie pisania tekstu na koncie głównej zbiórki jest dokładnie 8 276 755 zł (92,02%) – brakuje 716 856 złotych.

Akcję #GaszynChallenge zapoczątkował druh Marcin Topór z OSP w Gaszynie (powiat wieluński). Wyzwanie jest bardzo proste – nominowane osoby lub jednostki strażackie muszą wykonać dziesięć pompek. Jeżeli nie zrobią tego w ciągu 48 godzin – wpłacają na zbiórkę dla Wojtusia minimum 10 złotych od osoby. Jeśli jednak na czas podejmą wyzwanie, wtedy muszą wpłacić minimum 5 złotych od osoby. Oczywiście mogą więcej.

Po wykonaniu zadania jednostka nominuje kolejną.

Akcja swoim zasięgiem obejmuje nie tylko służby mundurowe, ale także samorządy, lokalne stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne.

Obecnie na koncie zbiórki założonej dla akcji #GaszynChallenge jest 418 258,78 zł. Zbiórkę wsparło 4 771 osób. Celem było uzbieranie 6 tysięcy złotych – jak widać kwota jest kilkanaście razy większa.

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *