Kluczborscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o handel narkotykami

Kluczborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali pięć osób podejrzanych o posiadanie oraz handel środkami odurzającymi. Podczas finalnej realizacji prowadzonej sprawy wzięły udział specjalnie wyszkolone psy służbowe.

Kryminalni w różnych częściach miasta zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów różnych narkotyków. Za wprowadzanie do obrotu nielegalnych substancji – o co również podejrzani są niektórzy mężczyźni z rozbitej grupy – grozi nawet do 10 lat więzienia.


Pod koniec maja br., kryminalni z kluczborskiej komendy zatrzymali w różnych miejscach powiatu pięciu mężczyzn. Policjanci podejrzewali ich o uprawę konopi oraz wprowadzanie do obrotu różnych substancji narkotycznych. W przeszukania wytypowanych mieszkań zaangażowany był również policyjny przewodnik psa służbowego oraz przewodnik psa ze służby więziennej. To właśnie czworonożni funkcjonariusze wskazali dokładnie miejsca, gdzie ukryte były narkotyki.

Zatrzymane do tej sprawy osoby, to mężczyźni w wieku od 19 do 50 lat. Zdaniem kryminalnych mięli się trudnić się udzielaniem oraz wprowadzaniem do obrotu narkotyków, głównie amfetaminy i marihuany. Przy zatrzymanych mężczyznach mundurowi znaleźli łącznie ponad 100 gramów rożnych narkotyków oraz sadzonki konopi w rożnych fazach wzrostu.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania narkotyków. Dwoje z nich stanie przed sądem za handel narkotykami, dodatkowo 19-latek – u którego policjanci znaleźli sadzonki konopi – odpowie za ich uprawę.

Za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3 więzienia, zaś za handel środkami odurzającymi nawet do 10 lat.

Źródło: Policja Kluczbork.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *