Oleska grupa „Speed” w akcji

105 km/h to stanowczo za szybko w obszarze zabudowanym. Przekonała się o tym kierująca samochodem kia 32-latka z Opolszczyzny. Kobieta oprócz utraty prawa jazdy, „zdobyła” 10 punktów karnych i zapłaci 400 złotych mandatu.

Godzinę później na zatłoczonej krajowej „jedenastce” kierowca audi pędził z prędkością 151 km/h pomimo obowiązującej 90. W tym przypadku policjanci z grupy SPEED również ostudzili jego rajdowe zapędy. 33-latek został ukarany 400 złotowym mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.


Policjanci ruchu drogowego z oleskiej komendy wchodzący w skład grupy „Speed” patrolują nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogi powiatu. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach takim jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

10 czerwca przed południem w Malichowie na drodze wojewódzkiej 901 policjanci zarejestrowali jazdę kierowcy samochodu kia, który na obowiązującej „pięćdziesiątce”jechał z prędkością 105 km/h. Kierująca samochodem 32-latka z powiatu opolskiego straciła uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Policjanci ukarali ją również mandatem w wysokości 400 złotych i nałożyli 10 punktów karnych.

Niespełna godzinę później na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Stare Olesno kierujący audi A6 pomimo obowiązującej w tym miejscu 90 pędził z prędkością 151 km/h. 33-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *