Pocisk artyleryjskiego w pobliżu Odry w Krapkowicach

Wczoraj, tuż po godzinie 16:00, oficer dyżurny krapkowickiej komendy został powiadomiony o znalezionym pocisku artyleryjskim w Krapkowicach w pobliżu Odry. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Jak ustalili funkcjonariusze, pocisk – pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej – znalazł przypadkowy przechodzień. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego, zauważył niewybuch w podmokłej ziemi, wyjął go i położył na pobliskim murku. O znalezisku dyżurny policji powiadomił saperów z Brzegu.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie! Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *