,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Pokazy ratownictwa wodnego, nurkowanie pod opieką profesjonalistów oraz liczne konkursy pod hasłem ,,Bezpieczeństwo nad wodą”. Tak wyglądało plenerowe spotkanie policjantów z komendy miejskiej, dedykowane wypoczywającym na basenie dzieciom i młodzieży. W akcję włączył się także MOSiR, Straż Miejska oraz PCK.

Na basenie „Błękitna Fala” przy Placu Róż w Opolu, odbyło się wakacyjne spotkanie plenerowe pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wszystko pod patronatem Komendy Głównej Policji.

Asp. sztab. Maciej Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, wspólnie ze Strażą Miejską przygotowali dla wypoczywających na basenie liczne konkursy, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo nad wodą. Spotkanie było doskonałą okazją do promowania konkursu plastyczno – filmowego – ,,Artystycznywy PrzeWODNIK”.

Nie było chwili na nudę! Pokazy ratownictwa wodnego, nurkowanie pod opieką profesjonalistów oraz działania z grupą PCK w Opolu to tylko nieliczne atrakcje przygotowane specjalnie na ten dzień. Organizatorami przedsięwzięcia był MOSiR w Opolu, Komenda Miejska Policji w Opolu, Straż Miejska oraz PCK.

Przypominamy!

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

Info i foto: KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *