Nie żyje Rafał Neugebauer – strażak, działacz i samorządowiec

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Rafała Neugebauera – społecznika i samorządowca powiatu kluczborskiego.

Rafał Neugebauer zmarł dzisiaj (w niedzielę 5 lipca) w szpitalu w Kluczborku po długiej walce z ciężką chorobą. Zostawił żonę i trójkę dzieci.

Rafał Neugebauer jako mieszkaniec Wołczyna z tym miastem był bardzo związany i wiele dla niego zrobił. Od wielu, wielu lat związany z OSP Wołczyn, w której to piastował stanowisko Prezesa OSP. Poza rodzimą jednostką reprezentował również wszystkich druhów w Zarządzie Wojewódzkim ZOSP RP (członek zarządu) oraz w Zarządzie Głównym ZOSP RP.

Oprócz pracy na rzecz jednostki był również jej aktywnym członkiem jeżdżącym do działań ratowniczych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jako strażak ochotnik w ubiegłym roku uratował dwutygodniową Hanię, która się dusiła.

Neugebauer dał się poznać jako aktywny samorządowiec oddający się swojej pracy całym sercem. Od 2004 roku był Dyrektorem Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Od 2018 roku zasiadł na stanowisku Wicestarosty Powiatu Kluczborskiego.

W tym roku Rafał Neugebauer skończyłby 45 lat. Stanowczo za szybko odszedł…

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: