Uroczysta zmiana służby i zasłużona emerytura dla dwóch funkcjonariuszy KP PSP w Kluczborku

Na początku lipca swoją ostatnią zmianę służby odbyło dwóch funkcjonariuszy KP PSP w Kluczborku st.asp. Jarosław Januszkiewicz oraz st.ogn. Leszek Bieniaszewski.

St.ogn. Leszek Bieniaszewski służbę w PSP rozpoczął w 1990 r. Zajmował stanowiska ratownika kierowcy, starszego ratownika kierowcy, operatora sprzętu specjalnego kończąc na dowódcy zastępu. Przez okres swojej nienagannej służby dał się poznać jako profesjonalny ratownik, dbający o młodszych kolegów. Brał udział w wielu zdarzeniach ratowniczo gaśniczych, do najważniejszych należy walka z pożarem lasu w Kuźni Raciborskiej oraz działania powodziowe w latach 1997 i 2010. Odznaczony medalem brązowym „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Medalem „Za Długoletnią Służbę”

St.asp. Jarosław Januszkiewicz służbę w PSP rozpoczął w 1996 r. Zajmował kolejno stanowiska młodszego ratownika, ratownika, starszego ratownika, dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zakończył służbę na stanowisku dowódcy zmiany drugiej. Przez okres swojej służby dał się poznać jako wspaniały kolega i profesjonalista w działalności ratowniczej, pod jego okiem wielu młodszych kolegów, jak i strażaków ochotników stawiało swoje pierwsze kroki w pożarnictwie. Angażując się w działalność szkoleniowo sportową, pomagał młodym adeptom rozwijać umiejętności przydatne podczas pełnienia służby, często można było spotkać st. asp. Januszkiewicza podczas sędziowania zawodów sportowych PSP i OSP. Odznaczony medalem brązowym „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Medalem „Za Długoletnią Służbę”

Podczas przemówienia Komendant Powiatowy st. kpt. mg. inż. Mariusz Stępień podczas przemówienia okolicznościowego wspominał lata spędzone z Jarosławem i Leszkiem na podziale bojowym JRG Kluczbork i życzył samych sukcesów na nowej drodze.

Źródło: KP PSP Kluczbork

2 myśli na temat “Uroczysta zmiana służby i zasłużona emerytura dla dwóch funkcjonariuszy KP PSP w Kluczborku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: