Kierowca ciężarówki zablokował drogę i zahaczył o słup energetyczny, który wywrócił się na budynek – miał blisko 2,5 promila

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie zablokował pojazdem drogę oraz zahaczył naczepą o słup energetyczny, który wywrócił się na budynek. 61-latek trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 22:30. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani przez kierowców, że na drodze krajowej nr 38 w Ucieszkowie samochód ciężarowy, stanął w poprzek drogi i ją zablokował.

Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce potwierdzili te informacje. Okazało się, że kierowca tira był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w pobliskiej miejscowości zahaczył naczepą o słup energetyczny, który przewrócił się na niezamieszkały budynek i uszkodził jego ścianę oraz ogrodzenie posesji.

61-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd odholowano na policyjny parking.

W tej sprawie jest prowadzone postępowanie. Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

Jedna myśl na temat “Kierowca ciężarówki zablokował drogę i zahaczył o słup energetyczny, który wywrócił się na budynek – miał blisko 2,5 promila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: