Pędził 111 km/h w terenie zabudowanym. 58-latek stracił prawo jazdy

Policjanci oleskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierowcę audi. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem 111 km/h.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący stracił prawo jazdy.


W poniedziałek (24 sierpnia) około godz.14.00 w miejscowości Turza, policjanci ruchu drogowego patrolujący krajową „czterdziestkę szóstkę” nieoznakowanym radiowozem z wideo rejestratorem, zatrzymali do kontroli drogowej audi. 58-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem z prędkością 111 km/h.


Za to wykroczenie drogowe policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany 400 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.


Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: