7705 nowych przypadków koronawirusa w kraju. Rekordowa liczba zgonów. Raport 16.10.2020r.

KRAJ

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 7 705 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1105), mazowieckiego (911), śląskiego (769), łódzkiego (648), wielkopolskiego (592), podkarpackiego (563), pomorskiego (547), kujawsko-pomorskiego (470), dolnośląskiego (441), świętokrzyskiego (314), zachodniopomorskiego (311), lubelskiego (284), opolskiego (221), podlaskiego (201), warmińsko-mazurskiego (181), lubuskiego (147).

Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 120 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 157 608/3 440 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu poinformowała o śmierci dwóch osób z powiatu oleskiego z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Z związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 113 osób zamieszkujących na terenie województwa opolskiego.

221 nowych zachorowań:

PSSELiczba chorych na dzień raportuLiczba nowych przypadkówLiczba osób hospitalizowanych w trakcieLiczba zgonów w ciągu 24 godzinLiczba ozdrowieńców w ciągu 24h
Brzeg98111200
Głubczyce1180600
Kędzierzyn- Koźle200281300
Kluczbork1169502
Krapkowice11015401
Namysłów165141806
Nysa231251802
Olesno207102225
Opole295powiat/miasto 28/3325011
Prudnik19719500
Strzelce Op.17129900
WSSE OPOLE1908221137227

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Opolski Urząd Wojewódzki, WSSE Opole

Jedna myśl na temat “7705 nowych przypadków koronawirusa w kraju. Rekordowa liczba zgonów. Raport 16.10.2020r.

  1. Piszecie bzdety. Napiszcie poprawnie ile naoatwde zmarło na samego Covida a ile towarzysząco… Bo 113 osób nie wierzę, że umarło na samego Covida.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: