Kraj: 10 040 nowych przypadków, 130 osób zmarło. Opolskie: 362 nowe przypadki, zmarło 7 osób. Raport 21.10.2020r.

KRAJ

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1 315), mazowieckiego (1 162), śląskiego (1 008), podkarpackiego (881), kujawsko-pomorskiego (771), wielkopolskiego (755), łódzkiego (675), lubelskiego (658), pomorskiego (548), dolnośląskiego (462), opolskiego (362), warmińsko-mazurskiego (348), zachodniopomorskiego (285), lubuskiego (283), podlaskiego (268), świętokrzyskiego (259).

Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 202 579/3 851 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu informuje o śmierci siedmiu mieszkańców naszego regionu z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Trzy osoby zmarłe pochodziły z powiatu głubczyckiego, dwie z powiatu namysłowskiego, jedna z powiatu oleskiego oraz jedna osoba pochodziła z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego.

Z związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 131 osób zamieszkujących na terenie województwa opolskiego.

PSSELiczba chorych na dzień raportuLiczba nowych przypadkówLiczba zgonów w ciągu 24 godzinLiczba zgonów łącznieLiczba ozdrowieńców w ciągu 24hLiczba ozdrowieńców łącznie
Brzeg15216030192
Głubczyce14013495262
Kędzierzyn- Koźle410230179275
Kluczbork17018062240
Krapkowice18619046120
Namysłów22718211185
Nysa4455606087
Olesno359391332300
Opole48016 – opolski
43 – M. Opole
03731639
Prudnik31324031492
Strzelce Op.41677020177
WSSE OPOLE32983627131702469

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, WSSE Opole, Opolski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: