Pijany kierowca uszkodził inny pojazd, a to nie jedyne jego przewinienie.

Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Brzegu, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Zgłaszający zabrał kluczyki kierującemu mitsubishi i powiadomił policjantów. Nietrzeźwy 26-latek podczas wyjeżdżania z uszkodził inny pojazd i próbował odjechać. Miał 1,5 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kilka dni temu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na parking przed jeden z marketów w mieście. Tam miało dojść do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego. Z jego relacji wynika, że kierowca mitsubishi wyjeżdżając z parkingu, uderzył w inny zaparkowany pojazd. Reakcja świadka był natychmiastowa. Zabrał kierowcy kluczyli, uniemożliwił dalszą jazdę i zaalarmował policjantów.

Badanie pokazało, że 26-letni mieszkaniec miasta był nietrzeźwy. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Jak oświadczył, przyjechał pół miasta by zrobić zakupy w markecie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Materiały: Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d